O wydawnictwie Unitas

 

Wydawnictwo Diecezji Siedleckiej UNITAS zostało powołane do istnienia dekretem biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego z dnia 01.07.2007 r.

Organizatorem i pierwszym dyrektorem wydawnictwa do 31.01.2012 r. był ks. Jacek Szostakiewicz. Od 01.02.2012 r. funkcję tę pełnił ks. Paweł Siedlanowski; natomiast od 01.01.2013 r. dyrektorem był ks. Marek Paluszkiewicz. Obecnie funkcję ponownie przejął ks. dr Jacek Szostakiewicz.

Najważniejszym celem działalności oficyny jest służba Kościołowi w jego misji ewangelizacyjnej, promowanie i wydawanie książek, które mogą być pomocne w prowadzeniu do Boga i ku drugiemu człowiekowi.

Nazwa i logo nawiązują do jedności, jako zasady, która jest dziś szczególnie cenna i pożądana, a której realizacja jest poza ludzkim zasięgiem – może stać się naszym udziałem tylko w ścisłej współpracy z Jezusem Chrystusem i dzięki Jego łasce. Są także odwołaniem do patronów diecezji - unitów, Błogosławionych Męczenników z Pratulina: Wincentego Lewoniuka i 12 Towarzyszy, którzy oddali życie za jedność Kościoła.

Do tej pory Wydawnictwo opublikowało wiele interesujących publikacji, których część można zobaczyć TUTAJ