WIERNI PRAWDZIE I JEDNOŚCI

Dane książki
Autor: 
Ks. Zbigniew Sobolewski
Podtytuł: 
DUCHOWE DZIEDZICTWO MĘCZENNIKÓW Z PRATULINA
Rok wydania: 
2017
Liczba stron: 
185
ISBN: 
978-83-65414-62-5
Format: 
A5
Oprawa: 
Miękka
Cena: 15,00zł
Waga: 500 g
      Święty Paweł porównywał chrześcijan do „źródeł światła w świecie” (zob. Flp 2,15). Bóg daje świętych i błogosławionych, abyśmy ich naśladowali w miłości do Boga i bliźnich. Oni są ucieleśnieniem Ewangelii, żywym przykładem wiary i konkretnym wzorem życia zjednoczonego z Bogiem.
    Męczennicy Podlascy są dla nas wezwaniem do życia chrześcijańskiego. Ileż dobra Bóg dokonał swą łaską w ich sercach. Tak, jak my, otrzymali podczas chrztu świętego dar nadprzyrodzonej miłości do Boga i bliźniego, wiary oraz nadziei. Ten potrójny dar wspaniale wykorzystali i pomnożyli. Ich wiara wydała najwspanialszy i najtrwalszy owoc.


"Dziękuję ks. prał. Zbigniewowi Sobolewskiemu za przybliżenie duchowości unitów i za przesłanie jakie, wiele razy jest na kartach książki powtarzane. A jest ono następujące: zwykli wierni, jeśli tylko żyją wiarą, umacniają się modlitwą, karmią się Eucharystią, są odpowiedzialni za swe rodziny i podejmowaną pracę, znajdują się na drodze do świętości, są ludźmi szczęśliwymi. Oby to przesłanie poparte przez świadectwa o życiu naszych Błogosławionych i naukę Kościoła zainspirowało czytelników do trwania lub do wejścia na drogę prowadzącą do nieba. Wszystkim czytelnikom życzę owocnej lektury i z serca błogosławię".

Kazimierz Gurda 
BISKUP SIEDLECKI