Pieśń o Bogu ukrytym

Dane książki
Autor: 
Marcin Styczeń
Podtytuł: 
wiersze Karola Wojtyły śpiewa Marcin Styczeń
Rok wydania: 
2006
Liczba stron: 
13 utworów
Cena: 30,00zł
Waga: 300 g
Płyta Pieśń o Bogu ukrytym, to nowe, melodyjne interpretacje wczesnych wierszy Karola Wojtyły w wykonaniu Marcina Stycznia - pieśniarza, kompozytora, autora tekstów. Zdecydowanie przeczą one tezie, że poezja Karola Wojtyły jest trudna i niedostępna.
Kompozytorowi udało się połączyć szacunek dla słowa z prostotą formy muzycznej, a to daje szanse na dotarcie z przekazem poetyckim do szerszej grupy odbiorców. Nowością tego przedsięwzięcia jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Karola Wojtyły duchową i artystyczną inspirację. Kompozycja do fragmentu poematu św. Jana od Krzyża „Żyję nie żyjąc w sobie” to pionierskie dzieło. Do tej pory nikt jeszcze w Polsce nie śpiewał poezji tego hiszpańskiego mistyka.
Na płycie znajdują się również trzy autorskie piosenki Marcina Stycznia: „Modlitwa modlącego się”, „Niech” (utwór powstał w czasie pracy kompozytorskiej nad twórczością Karola Wojtyły) oraz „Santo subito” (utwór będący hołdem dla Jana Pawła II).
Płyta utrzymana jest w stylistyce piosenki poetyckiej, nie brak w niej jednak także rock’n’rollowej ekspresji, czy orientalnej i latynoskiej pulsacji. Muzycy, którzy wzięli udział w nagraniach: Kuba Chmielarski - gitary, Filip Krzemień - instrumenty klawiszowe, Miki Wielecki - instrumenty perkusyjne, Paweł Mazurczak - kontrabas, to świetni instrumentaliści, współpracujący na co dzień z gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Płytę „Pieśń o Bogu ukrytym” promuje koncert poetycki pod takim samym tytułem. Patronat honorowy nad tym projektem przyjął kardynał Stanisław Dziwisz. Patronat medialny objęło Radio Dla Ciebie, „Gość Niedzielny”, portal www.siecM.pl.

https://youtu.be/tXcM1hiYfE8

https://youtu.be/spmLm4IQCU4