Idę z Panem Jezusem. Modlitewnik

Dane książki
Rok wydania: 
2013
Wydawnictwo: 
UNITAS
Liczba stron: 
408
ISBN: 
978-83-61071-51-8
Oprawa: 
Twarda
Cena: 13,00zł
Waga: 200 g
Mój Drogi!
Pan Bóg kocha każdego z nas. Chce, byśmy byli blisko Niego. Szczególnym miejscem spotkania z Bogiem jest modlitwa, słuchanie słów Pisma Świętego i uczestniczenie w liturgii.
Święta siostra Faustyna, jako mała dziewczynka, po przyjęciu Komunii świętej, chętnie wracała do domu sama. Zapytana kiedyś, dlaczego nie idzie w towarzystwie koleżanek, odpowiedziała: "Ja idę z Panem Jezusem".
Tak, by spotkać się z Panem Bogiem, trzeba zostawić wszystko inne. Trzeba Go słuchać i mówić do Niego. Trzeba się modlić. Można to robić własnymi słowami. Czasem wystarczy wzniesienie myśli do Boga. A czasem można i trzeba skorzystać z tekstów, które zostały zapisane przez innych i którymi modli się cały Kościół.
Słowa takich modlitw, pieśni oraz obrzędów liturgicznych znajdziesz w tej książeczce. Będą one pomocą w twojej osobistej modlitwie, a także w modlitwie we wspólnocie: w rodzinie, w kościele. Dzięki nim łatwiej też będzie ci się przygotować do szczególnego spotkania z Panem Jezusem w sakramencie pokuty i pojednania oraz w Eucharystii.
Przyjmij tę książeczkę jako towarzysza na twojej drodze. Nigdy nie jesteś na niej sam. Pan Jezus idzie z Tobą!

Z błogosławieństwem
Biskup Zbigniew Kiernikowski